JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel

*** 2017 évi ABU DHABI Nagydíj *** 11-24.én 10:00 első szabadedzés *** 14:00 második szabadedzés *** 11-25.-én 11:00 harmadik szabadedzés *** 14:00 időmérő *** 11-26.-án 14:00 futam ***

Tuesdays with Morrie 1999. (Leckék az életről)

Share
    Jolcsi
    Admin

Hozzászólások száma : 4649

Tuesdays with Morrie 1999. (Leckék az életről)

Témanyitás  Jolcsi on Szer. Szept. 13 2017, 22:57

A leckék az életről Jack Lemmon utolsó és egyik legjobb filmje, mely igaz történeten alapul.
    A történet főhőse, Mitch Albom saját élményei alapján írta meg regényét öreg professzoráról, Morrie-ról, aki még a halál kapujában is az élet szeretetére nevelte őt. A regény óriási sikert aratott és hosszú ideig vezette a bestseller listákat.
    A filmben Mitch, a karrierista újságíró munkája miatt teljesen elhanyagolja barátnőjét. Egyik este a tévében egy riportműsorban régi, kedvenc professzorát, Morrie-t fedezi fel, aki gyógyíthatatlan betegségéről beszél. Mitch elhatározza, hogy két évtized után újra találkozik a tanárral. Már az első pillanatban magával ragadja az öreg életszeretete, optimizmusa, bölcsessége. Azon veszi észre magát, hogy nem tudja kivonni magát Morrie hatása alól és élete egyre inkább jó irányba változik.

----------------------------

Ne próbáljunk meg más lenni.
    Csak legyünk jók!
    Jónak lenni az már eléggé más.

Pontos idő: Kedd Nov. 21 2017, 09:21