JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi AUSZTRÁLIA Nagydíj *** 03-22.-én 02:30 Első Szabadedzés *** 06:00 2. Szabadedzés *** 03-23.-án 02:30 3. Szabadedzés *** 06:00 Időmérő *** 03-24.-én 05:00 FUTAM ***

    Isten nagyhatalmú szolgálója 2 rész /Gottes mächtige Dienerin/ 2011

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Isten nagyhatalmú szolgálója 2 rész /Gottes mächtige Dienerin/ 2011 Empty Isten nagyhatalmú szolgálója 2 rész /Gottes mächtige Dienerin/ 2011

    Témanyitás  Jolcsi Szer. Ápr. 11 2018, 16:57




    Isten nagyhatalmú szolgálója 2 rész /Gottes mächtige Dienerin/ 2011 024






    1918, München. Pascalina, a fiatal nővér Eugenio Pacellihez, a pápai nagykövethez kerül, hogy házvezetőnői feladatokat lásson el. Első pillantásra úgy tűnik, hogy két emberben nincs túl sok közös, Pacellinek viszont imponál a nővér intelligenciája, energikussága és világlátása, és ha teheti, kikéri a véleményét a dolgokról. Úgy tűnik azonban, hogy útjuk elválik, mikor Pacellit 1929-ben Vatikánba rendelik, ahol nem lakhatnak nők. Az öntudatos Pascalinát azonban nem szabad alábecsülni: kitartásának hála eléri, hogy letelepedhessen Vatikánban - első nőként a történelem során. A férfiak uralta világban egy nőnek azonban nem könnyű érvényesülni, még úgy sem, hogy az egyre befolyásosabb Pacelli támogatását élvezi. A II. világháború kitörésekor azonban ezek az ellentétek háttérbe szorulnak, és mikor Pacellit pápává választják, a Pascalinára háruló felelősség is sokkal nagyobb lesz, aki a pápa tanácsosaként előbb lelki, aztán tényleges menedéket kínál a háború által sújtottaknak.



      Pontos idő: Pént. Márc. 29 2024, 09:55