JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo!

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo! Empty Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo!

    Témanyitás  Jolcsi Szomb. Ápr. 09 2011, 08:50



    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo!


    Jean-Paul Belmondo kétségtelenül a francia filmtörténet egyik legkiemelkedőbb alakja.



    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo! 3



    Jean-Paul Belmondo 1933. április 9-én született a franciaországi Neuilly-sur-Seine városában a híres szobrász, Paul Belmondo fiaként. Az iskolában nem igazán teljesített jól, viszont a sportban jeleskedett - tehetsége leginkább a bokszban és a futballban mutatkozott meg.

    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo! 4

    Az ötvenes évek végén debütált a vásznon, első fontos szerepét Jean-Luc Godard 1960-as Kifulladásig című filmjében kapta, melynek révén nyomban a francia új hullám jelentős alakjává vált. A hatvanas évek folyamán a korszak olyan jelentős rendezőivel dolgozott együtt, mint Claude Chabrol, François Truffaut vagy Alan Resnais.

    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo! 10

    A kommerszfilmek sztárja lett

    Emlékezetes alakítást nyújtott Jean-Pierre Melville Léon Morin, a pap és Az áruló című alkotásaiban, 1965-ben pedig egy másik Godard-film, a Bolond Pierrot főszerepét is eljátszotta. Az évtized közepén azonban a Riói kaland és az Egy kínai viszontagságai Kínában című akcióvígjátékokkal a kommerszfilmeknél kötött ki, és hamarosan ő lett az egyik legnépszerűbb francia színész.

    Ma 78 éves Jean-Paul Belmondo! 1


    A hetvenes-nyolcvanas években tucatnyi tömegfilmben öregbítette hírnevét, láthattuk többek között A javíthatatlanban, a Szabadlábon Velencében című akcióvígjátékban vagy A profiban, majd a színház felé fordult, ahol szintén szép sikereket ért el.

    Négy gyereke született

    A kilencvenes években is sokat forgatott, az ő nevéhez fűződik egyebek mellett az 1992-es Idegen a házban vagy a három évvel későbbi Nyomorultak. Karrierje szárnyalásának 2001-ben bekövetkezett agyvérzése vetett véget, ennek ellenére - több éves kihagyás után - 2008-ban ismét a kamerák elé állt az Egy ember és kutyája című drámában.

    Jean-Paul Belmondo 1953-ben vette feleségül Élodie Constantint. Három közös gyermekük született: Florence, a Forma-1-versenyző Paul, valamint Patricia, aki egy 1994-es tűzvészben életét vesztette. Felesége 1996-ban vált el Belmondótól, miután kiderült, hogy férjének viszonya volt Ursula Andress-szel.

    A francia színész 1989-ben ismerkedett meg a nála 24 évvel fiatalabb Nathalie Tardivellel, akivel 2002-ben házasodott össze, lányuk, Stella 2003-as születésekor Belmondo 70 éves volt. Ám ennek a frigynek is vége lett, 2008-ban elváltak.









      Pontos idő: Hétf. Május 20 2024, 01:43