JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Tavaszi zöldborsós aszpiktorta, tojásvirággal

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Tavaszi zöldborsós aszpiktorta, tojásvirággal Empty Tavaszi zöldborsós aszpiktorta, tojásvirággal

    Témanyitás  Jolcsi Csüt. Ápr. 21 2011, 22:26





    Tavaszi zöldborsós aszpiktorta, tojásvirággal

    Egy szelet csak 127 kcal! Ráadásul hús- és lisztmentes, így vegetáriánusok és lisztérzékenyek is bátran fogyaszthatják.




    Tavaszi zöldborsós aszpiktorta, tojásvirággal 4157_small



    Hozzávalók 4 személyre, azaz 1 kuglófformához:

    - 4-5 keménytojás,
    - 20 deka konzerv zöldborsó (ha bébikukoriát és édes, piros húsú paprikát is rakunk bele, még jobban néz ki),
    - 45 gramm (20 levél) színetelen zselatin,
    - 1,5 liter leszűrt zöldségleves,
    - só,
    - bors.

    Elkészítés

    * A zöldborsót 5 percre lobogó, sós vízbe dobjuk, majd leszűrjük és lecsepegtetjük.
    * A zselatint hideg vízben áztatjuk, míg a zöldségleves melegszik.
    * Ha már meleg a leves, a kinyomkodott zselatint feloldjuk benne, majd hűlni hagyjuk.
    * A főtt tojásokat megpucoljuk, és egy-kettőt hosszában elnegyedelünk.
    * A borsó (és kukorica) felét a kuglófforma aljába öntjük, a forma oldalához pedig odaállítjuk hosszában az elnegyedelt tojásokat.
    * Most jöhet a zselatinos leves. Kb. 30 percre hűtőbe rakjuk a masszát, míg zselésedni kezd. Ekkor tesszük rá a többi borsót, kukoricát, kaliforniai paprikát és a maradék tojást, karikákra vágva.
    * További 2-3 óra hűtőben tárolás után tálalható. Hogy rendre kijöjjön a formából, borítás előtt érdemes forró vízbe mártania formát.

    Jó étvágyat!


    http://www.eletforma.hu/receptek/unnepi_menu__fogyni_vagyoknak.html






      Pontos idő: Csüt. Május 16 2024, 23:03