JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi KÍNA Nagydíj *** 04-19.-én 05:30 Első Szabadedzés *** 09:30 Sprint időmérő *** 04-20.-án 05:00 Sprint futam *** 09:00 Időmérő *** 04-21.-én 09:00 FUTAM ***

    Ilyen a magyar csodabusz

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Ilyen a magyar csodabusz Empty Ilyen a magyar csodabusz

    Témanyitás  Jolcsi Kedd Május 03 2011, 20:37




    Ilyen a magyar csodabusz




    Ilyen a magyar csodabusz Csodabusz535



    Sopron — Az egész világot meghódította futurisztikus autóbusz-koncepciójával Simon Péter (25). A soproni fiatalember diplomamunkája részeként készítette el a teljesen környezetbarát, hidrogén által hajtott, Credo E-Bone fantázianevű jármű tervét, amely pillanatok alatt elterjedt az interneten.

    – A buszt a csont formája ihlette. A csomópontokon sűrűbb, erősebb, ahol pedig nem kell tartania, ritkább összetételű. Ennek köszönhetően 15-20 százalékkal könnyebb, mint a hasonló járművek – magyarázta Péter. Merőben új a vázszerkezet is: nem alul, hanem felül helyezkedik el, és a kerekekhez lefutó T profilos láb segítségével tartja meg a busz súlyát.

    – A hidrogéntartályok, az akkumulátorok, illetve az üzemanyagcellák a tetőn, egy teknőcpáncélszerű burokban helyezkednek el, ezért a busz valóban alacsony padlós. Meghajtásáról a 4, egyenként 70-80 kW teljesítményű kerékagymotor gondoskodik, 4X4 meghajtást biztosítva a járműnek – tette hozzá Péter.


    http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/ilyen-a-magyar-csodabusz-2031626?nocache




      Pontos idő: Hétf. Ápr. 29 2024, 09:33