JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minden, ami érdekel

*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

Tartózkodási hely : Hungary

A finnek kiütötték a svédeket a hokivébé döntőjében Empty A finnek kiütötték a svédeket a hokivébé döntőjében

Témanyitás  Jolcsi Vas. Május 15 2011, 23:31

A finn jégkorong-válogatott története során másodszor lett aranyérmes, miután a szlovákiai világbajnokság vasárnapi döntőjében legyőzte az ősi rivális svéd csapatot.

Döntő:
    Finnország-Svédország 6-1 (0-0, 1-1, 5-0)
    gól: Immonen (40.), Nokelainen (43.) Kapanen (44.), Pesonen (57.), Pyörala (58.), Pihlström (60.), illetve Pääjärvi (28.)

A svédek ezt megelőzően nyolcszor, a finnek pedig csak egyszer - még 1995-ben Stockholmban - voltak vb-győztesek. A két védekező stílusú együttes csatája - rácáfolva a várakozásokra - sok-sok támadást és helyzetet hozott, igaz, az első harmadban a két kapus, Fasth és Vehanen brillírozott.

A második játékrészben a finnek irányítottak, ám egy gyors támadást a rivális góllal zárt le. Pääjärvi pontosan lőtte ki a bal felső sarkot. Közvetlenül a szünet előtt emberelőnybe került a finn együttes, és Immonen 7.7 mp-cel a vége a harmad vége előtt hatalmas gólt ragasztott a hálóba. A csatárnak ez volt a 9. találata a vb-n, amivel első ebben a kategóriában.

A harmadik felvonás elején két gyors gól ütött a finn csapat, előbb Nokelainen egy szép passzt vágott a léc alá, majd Kapanen közelről nem hibázott. A folytatásban sem állt le a történelmi lehetőséget megérző finn együttes, és a hajrában még három gólt vágott a torna legjobb kapusának és legértékesebb játékosának választott Fasth-nak.

a 3. helyért:
    Csehország-Oroszország 7-4 (2-3, 3-1, 2-0)
    gól: Cervenka (4., 31., 36.), Prucha (11., 23.), Marek (47.), Plekanec (59.), illetve Kovalcsuk (10., 19.), Kulikov (10.), Taraszenko (37.)

Óriási iramban kezdődött a találkozó, és egy szerencsés góllal a tavalyi aranyérmes csehek szereztek vezetést. Cervenka centerezése a menteni igyekvő védő, Tyutin lábáról pattant be. Az oroszok később 15 másodperc alatt (!) fordítottak, ám a rivális egy percben belül egyenlített. A harmad vége előtt a hátsó palánkról visszapattanó pakkot az immár duplázó Kovalcsuk vágta a léc alá.

A második harmad elején Prucha gyorsan egyenlített, majd egy óriási védelmi hiba után Cervenka csapott le a védő által hazaadott korongra, és nem hibázott. Ezután a játék rövid időre állt, mert a 116 kg-os Artyuhin és a 100 kg-os Rachunek ütközése nyomán kitört az egyik plexi.

Az oroszok változatlanul rosszul védekeztek, és Cervenka mesterhármasa sem késett. Még a szünet előtt Taraszenko úgy szépített, hogy a videóbírós visszajátszás elárulta: a korong a kapuból pattant ki. A harmadot Elias és Afinogenov látványos kakaskodása zárta.

A csehek a folytatásban is nagy kedvvel játszottak, és Marek egy ellentámadásból növelte a különbséget. A végén pedig még egy üreskapus gól is született.