JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi KÍNA Nagydíj *** 04-19.-én 05:30 Első Szabadedzés *** 09:30 Sprint időmérő *** 04-20.-án 05:00 Sprint futam *** 09:00 Időmérő *** 04-21.-én 09:00 FUTAM ***

    Djokovics: több mint trónkövetelő!

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Djokovics: több mint trónkövetelő! Empty Djokovics: több mint trónkövetelő!

    Témanyitás  Jolcsi Hétf. Május 16 2011, 13:26




    Djokovics: több mint trónkövetelő!


    Djokovics: több mint trónkövetelő! 129526-1

    Novak Djokovics, a szerb teniszcsillag idén még veretlen és római győzelme már a negyedik volt, amikor a világelső Rafael Nadalt tudta felülmúlni. A világranglistán még második, de egyre közelít a spanyol felé.


    Novak Djokovics eddig fantasztikus szezont produkál. A még mindig csak 23 éves szerb teniszező idén veretlen és zsinórban hetedik tornagyőzelmét aratta a 2011-es évben. Kezdte Melbourne-ben, az ausztrál nyílt teniszbajnokság megnyerésével, majd folytatta Dubajban, Indian Wellsben, Miamiban, Belgrádban, Madridban és most Rómában is ő diadalmaskodott. Külön kiemelendő, hogy a hét tornából négyszer a világelső, Rafael Nadal ellen tudott nyerni Djokovics, a legutóbbi két alkalommal ráadásul salakon, pedig ezen a borításon Nadal egyeduralkodónak számított. Így, a közelgő Roland Garros előtt talán már nem is annyira biztosak a spanyol esélyei. Ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy a szerb játékos eddig még nem jutott döntőbe Párizsban, legjobb szereplése az elődöntő volt, három illetve négy évvel ezelőtt.

    Nem csoda hát, ha Novak Djokovics élvezi a játékot. A szerb tenicsillag a Corriere dello Sportnak adott tegnapi nyilatkozatában így fogalmazott: - Fantasztikus érzés itt tornát nyerni, ez a világ egyik legszebb helye, mindig is imádtam Rómát - kezdte örömbeszédét a szerb klasszis. - Három éve nyertem itt először, sosem fogom elfelejteni azt a napot. Azóta egész jól mennek a dolgok, hiszen Rafát is megvertem már, nem is egyszer - mondta mosolyogva. - Való igaz, én is érzem, hogy jól megy a tenisz, de nem szabad beérni ennyivel. Élvezem a játékot, azt pedig különösen, hogy ilyen klasszisok ellen léphetek pályára, mint Roger és Rafael. Sokat tanultam tőlük az évek során, és ez talán most már meg is látszik a teljesítményemen.

    Nadal egyelőre még Djokovics előtt van a legfrissebb világranglistán, de a szerb teniszező nagyon jó úton jár a világelsőség felé.


    http://www.samsungsport.hu/tenisz/20110516/djokovics-tobb-mint-tronkovetelo/

      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27 2024, 18:47