JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minden, ami érdekel

*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

Élete negyedik versenyén az élről indulhat a magyar tehetség!

Tartózkodási hely : Hungary

Élete negyedik versenyén az élről indulhat a magyar tehetség! Empty Élete negyedik versenyén az élről indulhat a magyar tehetség!

Témanyitás  Jolcsi Szomb. Május 21 2011, 21:09

Kiss Pál Tamáskiválóan teljesített élete harmadik GP3 Series versenyén, ahol megszerezte a nyolcadik helyet, így azon túl, hogy bezsebelte elsõ pontját, a szabály szerint a holnap reggeli futamon az elsõ rajtkockából indulhat.

Élete negyedik versenyén az élről indulhat a magyar tehetség! 129672-1

A Katalán Nagydíj tegnap délutáni szabadedzése után Tominak a mai idõmérõ edzésen is sikerült megszerezni a nyolcadik helyet. A Tech 1 Racing másik két pilótája, A. Vainio és A. Caldarelli is az elsõ nyolcban értek célba. Az idõmérõ után a harmadik helyen végzett Marlon Stockingert büntetés miatt kizárták, ezért a Right Guard Racing Team programjának versenyzõje további egy helyet ugrott elõre.

Tomi jó rajtot kapott el, aminek köszönhetõen siker ült is rögtön néhány helyet elõre ugrania, aztán az elsõ kanyar után leszorították, így visszaesett a nyolcadik helyre. Ezután magabiztosan tartotta pozícióját, az õ szemszögébõl különösebb izgalmak nélkül folyt a verseny. Nagyon fontos volt helyének megtartása, elsõsorban erre koncentrált, de egy minimális hátrányt le is tudott dolgozni, a verseny végén már nem távolodtak el tõle az elsõ raj versenyzõi. A futam végére igencsak elkoptak az abroncsok, egyre jobban csúszkált a kocsi, így a legnagyobb feladat az autó úton tartása volt. A verseny közben egy kicsit lassabb volt az elõtte lévõknél az egyenesekben, de összességében nincs ok a panaszra, mert holnap az elsõ helyrõl indulhat.

- Örülök, hogy pontszerzõ helyet szereztem, megvan az elsõ pontom - nyilatkozta Kiss Pál Tamás. - Nagy dolognak tartom, hogy holnap pole pozícióból indulhatok. Jó rajtra és jó elsõ körökre van szükség. Én mindent meg fogok tenni, meglátjuk, hogyan sikerül.

Pontos idő: Hétf. Május 20 2024, 13:19