JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi USA/MIAMI Nagydíj *** 05-03-án 16:30 Első Szabadedzés *** 22:30 Sprint időmérő *** 05-04.-én 18:00 Sprint futam *** 22:00 Időmérő *** 05-05.-én 22:00 FUTAM ***

    Räikkönenen röhög egész Amerika

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Räikkönenen röhög egész Amerika Empty Räikkönenen röhög egész Amerika

    Témanyitás  Jolcsi Kedd Május 31 2011, 09:08




    Räikkönenen röhög egész Amerika

    Nem bírt az autóval, megsínylette a pilótafülkében uralkodó forróságot, ráadásul még az innivalója is elfogyott: Kimi Räikkönen, a Forma-1 2007-es világbajnoka szenvedett első NASCAR Nationwide-futamán, s mivel kínjainak a tőle megszokott stílusban adott hangot a csapatrádión, most rajta röhög egész Észak-Amerika.



    Räikkönenen röhög egész Amerika >


    Räikkönen a 87-es rajtszámú Toyota Camry-val a 27. helyen zárta első, a NASCAR B-ligájának számító Nationwide Series-ben futott viadalán, amelyre múlt hétvégén került sor Charlotte-ban. A finn az időmérőn leborotválta a falat, de így is sikerült megszereznie a 22. rajthelyet: a futamon a kanyarokban csak birkózott az autóval, a sok újraindításnak köszönhetően mégis sikerült felkapaszkodnia egészen a 15. helyig, ettől kezdve azonban kedvezőtlenül alakultak a dolgai.

    Egy gyorsszerviz után boxon áthajtós büntetést kapott, amivel az élmezőnyhöz képest 2 körös hátrányba került, később pedig törmelékre hajtott, amely megrongálta a Toyota orrát, s emiatt újra a boxba kellett állnia, így végül a 27. helyen kötött ki. Mint utólag kiderült, a pilóta kisebb égési sérüléseket is szenvedett a lábán, mert nem viselte azt a hőprotektort, amely a NASCAR-ban megszokott.

    Meghurcoltatásainak az északi fenegyerek a csapatrádión a tőle megszokott szabadszájú stílusban adott hangot, amivel a beszámolók szerint jókedvre derítette az amerikai drukkereket. Egy amerikai újságíró a futam közben a Twitteren osztotta meg Räikkönen legelképesztőbb aranyköpéseit.

    „Elképzelni sem tudom, hogyan lehet ennyire nagy forróság ebben az autóban. Itt még a s.gg.m is ég!”

    „Mi a francot ordítoztok a kib.sz.tt rádióban?”

    „Ne pofázzatok már más dolgokról a rádióban!” (A csapatvezetés épp más dolgokról értekezett, s Kimit nem kapcsolták ki az adásból.)

    „Elfogyott az innivalóm, alig volt valami. Mark töltse tele, mert ez így túlságosan kevés.”

    „Kegyetlenül sz.rok vagyunk, ez hihetetlen!”

    „Látjátok, hogy ez mennyire kib.sz.tt rossz? Egyszerűen képtelen vagyok befordulni a kanyarokba ezzel az autóval. És ne felejtsétek el, hogy innivalóra is szükségem van!”

    „Innivaló kell, hé, értitek? Adjatok inni!”

    „Ez a kocsi kib.szott rossz!”

    „Az autó egyszerűen sz.r, lehetetlen kanyarodni vele. Bosszantó, hogy nem tudok kanyarodni a kib.sz.tt autóval!”

    Räikkönen számára a következő megálló jövő hónapban az Akropolisz-rali lesz, amelyen saját csapata, az Ice 1 Racing Citroen DS3 WRC-jével vesz részt. Egyelőre az sem elképzelhetetlen, hogy júniusban újra az Egyesült Államokba látogat és bemutatkozik a NASCAR elitkategórájának számító Sprint Cup küzdelmeiben is.


    http://automenedzser.hu/sport/20110530_raikkonen_nascar.aspx#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2011_5_30

      Pontos idő: Szer. Május 08 2024, 04:17