JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minden, ami érdekel

*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

Tartózkodási hely : Hungary

Federer fantasztikus játékkal állította meg Djokovicsot Empty Federer fantasztikus játékkal állította meg Djokovicsot

Témanyitás  Jolcsi Szomb. Jún. 04 2011, 09:00

>

Rendkívül magas színvonalú négyszettes mérkőzésen győzte le a volt világelső Roger Federer a 43 mérkőzés óta veretlen Novak Djokovicsot a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjében. A svájci Rafael Nadallal mérkőzik a döntőben.

Federer fantasztikus játékkal állította meg Djokovicsot 130028-1

Roger Federer ma este megcsinálta a „lehetetlent” és legyőzte a 43 mérkőzés óta veretlen szerb sztárt a Roland Garros második férfi elődöntőjében. A svájcinak 3 óra és 39 perc kellett ahhoz, hogy véghezvigye azt, ami idén még senkinek sem sikerült. Ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy még ha csak egy rövid ideig is, de biztosan Rafael Nadal marad a világelső, ugyanis a szerbnek döntőbe kellett volna jutnia ahhoz, hogy hétfőtől az ő nevével kezdődjön a hivatalos világranglista.

A világranglista második és harmadik legjobb játékosának találkozóján még nagyobb szerepe volt a bréklabdák számának, mint az első elődöntőben. Az egész mérkőzést nézve a svájcinak 25, a szerbnek 13 alkalommal volt lehetősége arra, hogy brékeljen.

Az első játszma rögtön egy brékváltással kezdődött, ugyanis előbb a szerb, majd a svájci vesztette el az adogatását. Kicsit később, a szett közepén Djokovics megint elvette ellenfele adogatását, amit ismét egy svájci brék követett. Hossza labdapüfölés után a játszma csak rövidítésben dőlt el Federer javára.

A folytatásban a svájcinak már kevesebb idő kellett a szett megszerzéséhez. 2:1-es Federer vezetésnél a volt világelső brékelte a szerbet, majd saját adogatását hozva 4:1-es előnyre tett szert. A második helyen kiemelt játékos ekkor még szépíteni tudott az eredményen, de megfordítani nem tudta az állást, így dupla szetthátrányba került.

A harmadik játszmában fordult a kocka. Djokovics kezdett jobban és egy bréknek köszönhetően hamar 3:0 lett az állás a szerb javára. Federernek ebben a szettben egyszer sem adódott lehetősége, hogy visszavegye elvesztette adogatójátékát, így hát 37 perc alatt elbukta játszmát, ezzel esélyt adva Djokovicsnak a kiegyenlítésre.

Mire elkezdték a negyedik szettet, már tudni lehetett, hogy nagy valószínűséggel csak akkor érhet véget a találkozó a mai nap folyamán, ha Roger Federer nyeri a játszmát és ezzel a mérkőzést, ugyanis a sötétedés és a világítás hiánya miatt Párizsban 21:30-nál tovább nem szokás játszani (ebben az évben különösen komolyan veszik a szabályokat). A negyedik játszma idegtépő menetre sikeredett, hiszen 4:4-ig senki sem brékelt. Ekkor megtört a jég, először Djokovics vette el Federer adogatását, majd a svájci visszaszerezte a szervajátékot, így az állás újra egyenlő lett. Az első szetthez hasonlóan itt is rövidítés döntött, ismét a volt világelső javára, aminek köszönhetően a holnapi döntőben Rafael Nadal ellenfele a 2009-es bajnok Roger Federer lesz.