JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Az UEFA rendszeresen igazságtalanul bánik a magyar klubokkal

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Az UEFA rendszeresen igazságtalanul bánik a magyar klubokkal Empty Az UEFA rendszeresen igazságtalanul bánik a magyar klubokkal

    Témanyitás  Jolcsi Hétf. Jún. 20 2011, 21:19




    Az UEFA rendszeresen igazságtalanul bánik a magyar klubokkal

    A hét három nagy durranását három igazi nagyágyú értékeli a SamsungSport.hu hasábjain. Ütős témák, frappáns válaszok és megannyi érdekesség a sport világából. Tartson velünk!



    Az UEFA rendszeresen igazságtalanul bánik a magyar klubokkal 130471-1


    E heti témáink

    1. Sorsoltak a nemzetközi kupákban: a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a Videoton a Sturm Grazot, míg az Európa Liga selejtezőiben a Ferencváros az örmény Ulissest, a Paks az andorrai Santa Colomát, az egy körrel később bekapcsolódó Kecskemét pedig a kazah Aktobét kapta.

    2. Három évre kizárták a Győri ETO labdarúgó-csapatát minden nemzetközi kupasorozatból az UEFA licencszabályainak megsértése miatt. A klub fellebbez.

    3. Kozák Danuta nem indulhat 200 kajak egyesben a szegedi kajak-kenu világbajnokságon, noha megnyerte a szétlövést Paksy Tímea ellen. Így a londoni olimpián sem állhat rajthoz ebben a számban, amelynek Európa-bajnoka lett a hétvégén. A szövetség álláspontja szerint pusztán arról van szó, hogy a magyar válogatott így szerezheti meg a maximális hat olimpiai kvótát, Kozák szerint azonban ezt másképp is meg lehetett volna oldani.

    E heti sztárjaink
    Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya
    Kuttor Attila, az NB I legtöbb mérkőzésen szerepelt mezőnyjátékosa
    Nacsa Olivér, humorista

    Egervári Sándor

    1. Első ránézésre reménykedhetünk abban, hogy mind a négy csapat továbbjut az első párharcából. Mindegyik eset más és más, természetesen, de mind a négy csapatnak megvan az esélye, hogy továbbjusson. Minőségét illetően a Sturm Graz a legkeményebb ellenfél, ott azt mondom, hogy százalékban ötvenöt-negyvenöt az esély az osztrákok javára, a többinél nagyobb a továbbjutási esély, legalábbis bízhatunk abban, hogy nagyobb. A Sturm nagyon egységes csapat, néhány kiválóan képzett játékossal megtűzdelve. Magas fordulatszámú mérkőzéseket játszottak az osztrák bajnokságban, ahol sokszor megtekintettük őket Szabics Imre miatt. Egész biztos, hogy nagyon érdekes találkozók lesznek.

    2. Ebben kevésbé vagyok tájékozott - az elmúlt tíz napban nem voltam itthon -, nem is tudom, hogy a klub is nyilatkozott-e ezzel kapcsolatban. Sajnálatosnak tartom, hogy ilyen súlyos büntetést kapott a Győr, de bízom benne, hogy a klub meg tudja védeni a saját érdekeit. Remélem, hogy a vélhetően jogos fellebbezés eredményes lesz, bízom benne, hogy a Győr be tudja bizonyítani az igazát

    3. Tőlem távol áll, hogy más sportágak kapitányának döntését minősítsem. Nem tisztem ezt megtenni. Érdeklődnék személyesen, ha Angyal Zoltán lenne még mindig a kapitány, de a jelenlegi kapitánnyal ezt az érdekes kérdést nem tudom megbeszélni.

    Kuttor Attila

    1. A Sturm Graz a Videotonnal kezd, és bár ez még csak a második selejtezőkör, már ez sem lesz könnyű. Az osztrák foci előttünk van jelenleg, egy ilyen ellenfél rögtön elsőnek az nem könnyű, kaphattak volna könnyebbet. Az Európa Ligában a legjobb a Kecskemét sorsolása: kupagyőztesként csak egy körrel később kapcsolódnak be, erősítettek, és úgy gondolom, a kazah csapatot le tudják győzni.

    2. Pont most beszéltem Csertői Aurél barátommal, én drukkolok nekik, hogy ez semmissé váljon. Úgy érzem, hogy a magyar csapatokat gyakran sújtják döntések, gondoljunk csak a DVSC-játékosok ügyére, Mészáros és Poleksic eltiltására. Ezek olyan döntések, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Nem tudom, hogy igaz-e, de úgy rémlik, hogy nem olyan régen a Dinamo Zagreb vagy a Partizan Beograd lebontotta szinte az egész stadiont., és csak felfüggesztett büntetést kapott. Itt meg egy egyébként kifizetett pénzösszeg után, amelynek kapcsán csak a technikai rész nem stimmel, három év - ezt nagyon soknak tartom. De mondhatnám azt is, hogy az angol csapatok a Heysel-katasztrófa után mindössze öt évet kaptak…

    3. Nehéz kívülállónak ebben véleményt alkotni, de ha valaki, egy sportoló, valamire jogot szerez, akkor az első, hogy vele beszélem meg, hogy mi történt, miért kell lemondania erről a jogról. Ha ő súgy döntött volna, hogy inkább kiszáll a négyesből, és az egyest választja, akkor ezt a lehetőséget meg kellett volna neki adni. Az az idő már elmúlt, amikor felsőbb utasításra, parancsszóra teljesítettek sportolók. Lehet, hogy a kapitány azt állítja, hogy volt itt megbeszélés, de hát az a kérdés, kinek hiszünk: én azt gondolom, ha tényleg rendesen megtárgyalták volna mindezt, akkor biztosan nincs ez a helyzet.

    Nacsa Olivér

    1. Kezdjük az Európa Ligával: az ebben a fázisban még elég komolytalan. Nagyon finoman fogalmazva is ezeket a csapatokat simán kell búcsúztatni, főleg a világverő andorrai alakulatot, akiket a paksiak kaptak, de a Fradinak sem lehet gond az örmény csapat - bár ugye az örmény futball lényegesen előrébb tart, mint az andorrai. Ami a Videotont illeti: én azt gondolom, hogy ez egy kellemes ellenfél, rosszabb lett volna elmenni Belgrádba vagy Zágrábba. Sokkal kellemesebb hangulat, kevesebb utazás: szerintem a Graz egy verhető csapat. Semmivel sem jobb, mint a Videoton, a tavalyi Mariborral említhető egy lapon, attól függetlenül, hogy osztrák bajnok, és hogy nyilván ők is örülnek nekünk, ki lehet ejteni őket. Szoros meccs lesz, de lehet győzni. Majd Szabics Imit felhívom, hogy fogja vissza magát, reméljük, hogy nem most lesz élete formájában. Ki juthat a legtovább? Még mindig a Videoton a legjobb csapat; meglátjuk, hogy a Fradinál hogy sikerülnek a nyári igazolások; a Paks, hiába drukkolok nekik is, hogy jussanak minél messzebb, nem tűnik félelmetes alakulatnak.

    2. Bízzunk benne, hogy félreértés történt, teljesen jogos a fellebbezés. Azért ez egy nagyon szigorú büntetés, még akkor is, ha idén ugye a Győrt ez nem érinti, de utána még két év, az nagyon sok, ezt meg kell támadni. Azért nem akarok bővebben erről nyilatkozni, mert bővebben nem ismerem a hátteret, kicsit zavaros a történet.

    3. Megint csak nehéz beleszólni. Még csak lövésem sincs a szabályokról, a lebonyolítási rendszerről. Az nem lehet kérdés, hogy a szövetség kvótamaximalizálásánál előbbre való a sportoló érdeke, az, amiért ő küzdött, amire ő készült. Számomra ez nyilvánvaló, ahogy az is, hogy mi ilyen helyzetben a teendő.


    http://www.samsungsport.hu/heti-3d/20110620/az-uefa-rendszeresen-igazsagtalanul-banik-a-magyar-klubokkal/

      Pontos idő: Hétf. Május 20 2024, 10:16