JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi USA/MIAMI Nagydíj *** 05-03-án 16:30 Első Szabadedzés *** 22:30 Sprint időmérő *** 05-04.-én 18:00 Sprint futam *** 22:00 Időmérő *** 05-05.-én 22:00 FUTAM ***

    Káposztaleves, nem csak diétázóknak

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Káposztaleves, nem csak diétázóknak Empty Káposztaleves, nem csak diétázóknak

    Témanyitás  Jolcsi Szomb. Május 26 2012, 19:02




    Káposztaleves, nem csak diétázóknak


    Káposztaleves, nem csak diétázóknak Kaposztaleves1



    Hozzávalók:

    6 db közepes hagyma
    1 vagy 2 kis paradicsompüré konzerv, vagy 4db friss paradicsom
    1 nagy fej édeskáposzta (1,5 kg) apróra vágva
    2 db zöldpaprika
    4 db sárgarépa
    2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél
    2 db leveskocka
    petrezselyem, apróra vágva

    Elkészítése:

    A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje.
    Sóval, borssal, ízesítjük.
    10 percig hirtelen forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.


    Káposztaleves, nem csak diétázóknak Kaposzta


    Aki fogyni is akar tőle, annak ajánlom az alábbiakat:

    Étrend 7 napra

    1. nap: Csak leves és gyümölcs fogyasztható, kivéve banán. A görög- és sárgadinnyének legkevesebb a kalóriaértéke.

    2. nap: Csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzervzöldség, kivéve: szárazbab, borsó, kukorica. A levelesek a legjobbak: saláta, kínai kel.
    Vacsorára egy nagy, héjában sült krumpli, vajjal.

    3. nap: Leves, gyümölcs és zöldségféle (krumpli tilos). Annyit lehet enni ezekből, amennyit kívánunk.

    4. nap: Leves, gyümölcs, lehetőleg sovány tej.

    5. nap: Leves, 20 dkg marhahús, 6 paradicsom vagy paradicsom ivólé, legalább 6–8 pohár víz.

    6. nap: Leves (legalább egyszer), 2–3 szelet marhahús, zöldségféle (krumpli tilos), és saláta.

    7. nap: Leves (legalább egyszer), főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs (nem édes). Bármennyit fogyaszthatunk.

    Ha pontosan betartjuk a diétát, és semmi mást nem eszünk, csak ami előírt, a harmadik nap végére 2–3 kg-ot lehet fogyni. A hetedik nap végére, ha nem csaltunk a diétával, akkor 5–9 kg lehet a mínusz.

    Figyelmeztetés

    Ha túl sokáig táplálkozunk így, alultápláltságot okozhat. A hétnapos periódust be kell tartani. Néhány nap vagy hét szünet után újra lehet kezdeni a kúrát.


    ----------------------------------------------


      Pontos idő: Kedd Május 14 2024, 11:11