JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Gyorsul a Forma-1-be tartó magyar: Kiss Pál Tamás

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Gyorsul a Forma-1-be tartó magyar: Kiss Pál Tamás Empty Gyorsul a Forma-1-be tartó magyar: Kiss Pál Tamás

    Témanyitás  Jolcsi Pént. Ápr. 01 2011, 07:49



    Gyorsul a Forma-1-be tartó magyar:Kiss Pál Tamás



    Gyorsul a Forma-1-be tartó magyar: Kiss Pál Tamás 128255-1


    Az időjárás most sem fogadta kegyeibe a GP3 sorozat versenyzőit a silverstone-i teszt második napján. A TECH 1 Racing versenyzője, Kiss Pál Tamás több mint egy másodpercet javított eddigi legjobbján, míg a délután eleredő esőben a sok baleset miatt nem tudta megtartani az előkelő harmadik helyét.

    Borult idő és 10 fok várta a versenyzőket Silverstone-ban, a GP3 sorozat hivatalos tesztjének második napján. A széria magyar versenyzője, Kiss Pál Tamás délelőtt új beállításokat próbált ki mérnöke javaslatára.

    - Jól mentek a dolgok, egymás után teljesítettem több gyors kört, melyekkel a legjobb tíz között álltam délelőtt. A második szett új gumikkal megfutottam eddigi leggyorsabb körömet - 1:51.370 -, ami több mint egy másodperccel jobb, mint amit első nap elértem. A következő kör első szektorában azonban hiába javítottam további két tizedet, egy baleset miatt piros zászlóval leállították az edzést. A későbbiekben már nem tudtam javítani az időmön, ám így is 14. lettem, öt tizeddel elmaradva a legjobbtól - értékelte a délelőtt eseményeit Tamás.

    Délutánra aztán az eső is megérkezett a legendás pályára. A 19 éves magyar pilóta és mérnöke nem esett kétségbe, a megváltozott körülményekhez igazodva állították be az autót.

    - Sokáig a harmadik legjobb idő volt az enyém. Ám ami az edzés második felében történt velem, az szinte hihetetlen. Valahányszor a pályára gurultam, és megkezdtem egy gyors kört, azonnal piros zászlóztak a sok baleset, kicsúszás miatt, így a tréning első felében futott 2:08.741-es köridőmet egyszerűen nem tudtam megjavítani, és megint 14. lettem. Az egészben csak az vigasztal, hogy a két csapattársamat esős körülmények között meg tudtam előzni - értékelte a délutánt Tamás.



      Pontos idő: Hétf. Május 20 2024, 04:00