JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi USA/MIAMI Nagydíj *** 05-03-án 16:30 Első Szabadedzés *** 22:30 Sprint időmérő *** 05-04.-én 18:00 Sprint futam *** 22:00 Időmérő *** 05-05.-én 22:00 FUTAM ***

    Genezis (2004)

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Genezis  (2004) Empty Genezis (2004)

    Témanyitás  Jolcsi Kedd Feb. 02 2016, 16:27




    Genezis  (2004) Genezis





    Humort és komolyságot, ártatlan naivságot és bölcsességet ötvözve, a mítoszok és a mesék hangján szól hozzánk a Genezis című film narrátora, az afrikai griot törzs egy tagja. A világmindenség és a csillagok születéséről, bolygónk létezésének tűzben fogant kezdeteiről, és a földi élet megjelenéséről beszél, miközben a nézők lélegzetelállítóan szép felvételekben gyönyörködhetnek. A történetmondó az időről, az anyagról, a születésről, a szeretetről és a halálról mesél nekünk. Tudatosítja bennünk, hogy ugyanaz az anyag alkot bennünket, mint a csillagokat, a felhőket, a hegyeket, az egész univerzumot, s hogy egyéni életünkben mindannyian újraéljük a Genezist. Megszületünk, pontosan úgy, ahogy egykor az Élet megszületett. Fejlődünk és meghalunk, hasonlóan a fajok evolúciójához, amely évezredek óta zajlik. A Föld teremtményei, és folyók, tengerek, növények, és állatok a főszereplői ennek a színpompás, modern, mégis időtlen Genezisnek. Miközben a film segítségével újra rácsodálkozunk a Világ szépségére, s átérezzük, hogy mi magunk is a részei vagyunk, rádöbbenünk, hogy mi teremtői is vagyunk ennek a világnak, következésképpen felelősséggel is tartozunk érte. A griot férfi ezt így fogalmazza meg: “Egy napon visszaadom a világnak azt az anyagot, amiből az az élőlény áll, aki én vagyok.” Hat év alkotómunka után elkészült a Microcosmos író-rendező párosának második filmje. Ez a lebilincselően szép igaz történet, mindannyiunk története.


      Pontos idő: Szomb. Május 11 2024, 07:24