JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi USA/MIAMI Nagydíj *** 05-03-án 16:30 Első Szabadedzés *** 22:30 Sprint időmérő *** 05-04.-én 18:00 Sprint futam *** 22:00 Időmérő *** 05-05.-én 22:00 FUTAM ***

    Megvan a megoldás: magyar feltalálók véget vetnek a szmognak

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Megvan a megoldás: magyar feltalálók véget vetnek a szmognak  Empty Megvan a megoldás: magyar feltalálók véget vetnek a szmognak

    Témanyitás  Jolcsi Hétf. Jún. 27 2011, 07:10




    Megvan a megoldás: magyar feltalálók véget vetnek a szmognak


    Két soproni férfi 150 ezer forintból építette meg minden környezetvédő álmát, egy olyan szerkezetet, ami szinte teljesen megszüntetheti a károsanyag-kibocsátást. Állításuk szerint a készülék gyárkéményekre is felszerelhető lesz.



    Megvan a megoldás: magyar feltalálók véget vetnek a szmognak  1309087604

    A feltalálók biztosak a dolgukban, és már megteremtették a szériagyártás feltételeit. Most befektetőkre, segítségre várnak



    Mostanában aktuális téma a károsanyag-kibocsátás csökkentése. Sokan próbálkoznak olyan eszközök létrehozásával, amelyekkel csökkenthető a gépjárművek által kibocsátott szennyező anyagok mennyisége. A soproni Körző Frigyes (43) és Király Mihály (41) két éve kezdett autodidaktamódon fejleszteni egy eszközt erre a célra.

    – A mi találmányunk abban különbözők a többi hasonló eszköztől, hogy a káros anyagok kibocsátását majdnem nullára redukálja. A féléves munka eredményét most teszteltük a Vas- és Villamosipari Szakképző Iskola és Gimnáziumban egy benzines tesztautón. Az értékek többszöri nekifutás után is stabilan 0,3% alatt maradtak – mondják büszkén a feltalálók.
    – Az adatok biztatóak ugyan, de a készüléket hosszabb távú tesztelésnek kell még alávetni, és amíg nincs szabadalmaztatva, technikai adatokat sem adhatunk közre róla. Tény, hogy az eszköz használatával az üvegházhatásért felelős szén-dioxidkibocsátás 14%-ról 0,3%-ra csökkent. Ez az érték sokkal kevesebb az általunk is belélegzett levegő károsanyag-tartalmánál.

    Tudni kell, európai uniós elvárás Magyarországgal szemben, hogy 20 százalékkal csökkentse a károsanyag-kibocsátását. Körző Frigyesék találmánya már csak ezért is figyelemre érdemes.

    Földesi Ádám

    http://www.borsonline.hu/news.php?megvan-a-megoldas-magyar-feltalalok-veget-vetnek-a-szmognak-&op&hid=43338




      Pontos idő: Szer. Május 15 2024, 09:42