JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?   Empty A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?

    Témanyitás  Jolcsi Szer. Feb. 13 2013, 12:21




    A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?



    A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?   Valentin%20nap



    Bármilyen meglepő, nem!

    A Szent Valentin Nap megünneplését Celacius pápa rendelte el 496-ban.
    A középkorban ő volt Anglia és Franciaország területén az egyik legnépszerűbb szent.

    Valentint ma vértanúként tiszteli a katolikus egyház, hisz azért vesztette életét, mert nem tagadta meg az elibe járulóktól a házasság szentségét.
    Halála napján, február 14-én – amelyet egyben mennyei születésnapjának tartanak.
    Az ő emlékére cserélnek szívet hívők és hitetlenek. Igaz, csak papírszívet, de örök jelkép az is.

    S nemcsak a szerelmeseknek jár ki, hanem a jó barátoknak is. Mindenkinek, aki felé szeretettel fordulunk.


    Ezen a napon szerte a világon a szerelmesek, és a szerelem nélküliek is, Valentin-üdvözletet küldenek egymásnak. Így lett ez a nap az ajándékozás, a jótevés és a baráti örömszerzés napja.




    A Valentin nap megünneplése a mai kor divatja?   Valentinnapcilusos




      Pontos idő: Hétf. Május 20 2024, 01:43