JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Ételek vizesedés ellen

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Ételek vizesedés ellen Empty Ételek vizesedés ellen

    Témanyitás  Jolcsi Csüt. Jún. 02 2011, 20:48



    Ételek vizesedés ellen

    Dagad a lábad? Túl sokat ülsz vagy állsz a munkahelyeden, vagy állapotos vagy? Megmutatjuk, mit ehetsz ellene!



    Ételek vizesedés ellen 4


    A vízvisszatartás egyik legjobb természetes „gyógyszere” a fekete áfonya. Ez a zamatos bogyós gyümölcs tele van antioxidánsokkal (antocianid), így képes többek között az érfalakat is formában tartani és segíteni a vér- és nyirokkeringést. A nap bármely szakában fogyasztható a fekete áfonya, akár magában, akár joghurtba keverve. Utóbbi azért is jó, mert a lelassult bélrendszer is okozhat vízvisszatartást, a joghurt azonban többnyire megmozgatja a beleket.

    Nem árt óvatosan bánni viszont a túlzottan sós vagy fűszeres ételekkel, hiszen ezek szintén vízvisszatartáshoz vezethetnek, illetve nőknél a menstruáció előtti időszakban a hormonok okozta vízvisszatartás sem ritka.

    Kiváló vízhajtók még az uborka, a paradicsom, a zeller, a dinnye, a petrezselyem, a zöldbab, a spárga, az articsóka, a vízi torma, a sárgarépa, a cékla, a retek és a salátalevél.

    A cukor is kerülendő, és nemcsak a testsúlycsökkentés miatt. A cukor molekulái súlyuk többszörösének megfelelő vízmennyiséget képesek megkötni.



    http://www.nlcafe.hu/szeplabak/20110602/etelek_vizesedes_ellen/

      Pontos idő: Szomb. Május 18 2024, 20:55