JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Magyar elektromos autó a franciáknak

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Magyar elektromos autó a franciáknak Empty Magyar elektromos autó a franciáknak

    Témanyitás  Jolcsi Csüt. Márc. 10 2011, 16:06



    Magyar elektromos autó a franciáknak


    Magyar elektromos autó a franciáknak Magyaut



    Francia megbízásból magyar mérnökök építették a Genfi Autószalonon bemutatott Micron elektromos minit.

    A Magyarországon, öt hónap leforgása alatt készült Micron nevű jármű olyan egyszerű, tiszta és gazdaságos városi jármű, amely őszinte és praktikus választ ad a nagy forgalmú városok környezeti problémájára.

    A csökkentett teljesítményű változat akár 16 éves kortól vezethető jogosítvány nélkül, a teljes értékű változatot pedig két darab, egyenként 10 lóerős kerékagymotor hajtja, ami a 350 kilogrammos összsúlyhoz képest nagyon dinamikus mozgást tesz lehetővé a gyártók állítása szerint.

    Az 1 méter széles, 1,4 méter magas és 2,1 méter hosszú autó hatótávolsága városi használatban 80-150 km, szabványos konnektorból 3-6 óra alatt feltölthető. A francia megrendelő tervei szerint 2012 júniusától már a kereskedelmi forgalomban is kapható lesz a városi kisautó.


    --------------------


      Pontos idő: Vas. Május 19 2024, 23:35