JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minden, ami érdekel

*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

Tartózkodási hely : Hungary

Nadal könnyed győzelemmel kezdte meg a címvédést Wimbledonban Empty Nadal könnyed győzelemmel kezdte meg a címvédést Wimbledonban

Témanyitás  Jolcsi Hétf. Jún. 20 2011, 21:04

Az idei év harmadik Grand Slam tornájának első játéknapján a címvédő Rafael Nadal könnyedén, három szettben jutott tovább a második fordulóba.

Nadal könnyed győzelemmel kezdte meg a címvédést Wimbledonban 130467-1

A wimbledoni hagyományokhoz méltóan a center pálya első mérkőzésén mindig a címvédő léphet pályára. Így történt ez a mai napon is. Rafael Nadal az amerikai Russell ellen kezdte meg küzdelmét az újabb trófea megszerzéséért. Az első szettben a spanyol koncentrációja egy kicsit alább hagyott, ennek köszönhetően ellenfele 4:2-re vezetett ellene, de a későbbiekben ez nem jelentett problémát Nadal számára. Kiegyenlített, majd az első játszma megnyerése után a többit is hozta.

Szintén győzelemmel kezdett a 14. helyen kiemelt Stanislas Wawrinka, a 17. helyen rangsorolt Richard Gasquet, valamint a spanyol Feliciano Lopez, viszont búcsúzott a versenytől a veterán Tommy Haas és honfitársa, a német Philipp Kohlschreiber.

A hölgyeknél a visszatérő Venus Williams 59 perc alatt elintézte első ellenfelét, az üzbég Amanmuradovát. Három szettes mérkőzésbe keveredett a második helyen kiemelt Vera Zvonareva, az izraeli Shahar Peer (22) pedig már a nyitó napon kiesett.