JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi ITALY Nagydíj *** 05-17-én 13:30 Első Szabadedzés *** 17:00 2. Szabadedzés *** 05-18.-án 12:30 3. Szabadedzés ***16:00 Időmérő *** 05-19.-én 15:00 FUTAM ***

    Cukkini fasírt

    Jolcsi
    Jolcsi
    Admin


    Hozzászólások száma : 5844
    Points : 18771
    Reputation : 4
    Join date : 2011. Feb. 25.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Cukkini fasírt Empty Cukkini fasírt

    Témanyitás  Jolcsi Szer. Márc. 09 2011, 08:12


    Cukkini fasírt


    Cukkini fasírt Cukkinifasirt1


    hozzávalók 4 főre

    50 dkg cukkini
    15 dkg liszt
    1 gerezd fokhagyma
    1 kk ételízesítő
    1 kk majoranna
    1 kk oregánó
    1 marék zsemlemorzsa
    1 ek só
    napraforgó olaj a sütéshez


    elkészítés

    1. Reszeljük le a cukkinit (tökreszelő, nagyobb lyukon).
    2. Sózzuk meg a cukkinit, és keverjük össze úgy, hogy mindenhol érje a só.
    3. Egy lábosban tegyük fel melegedni az olajat (kis lángon, ne hevüljön gyorsan és túl), 1,5-2 cm-ig érjen az edény falán nézve.
    4. Ha levet eresztett a cukkini, nyomkodjuk ki, és öntsük le a levét.
    5. Tegyük hozzá a lisztet, fűszerezzük (sót ekkor már ne tegyünk bele, az csak a leve kiengedéséhez kellett és elegendő mennyiséget magába is szívott) és alaposan keverjük össze.
    6. Mélytányérba öntsünk egy nagyobb marék zsemlemorzsát.
    7. A cukkinis masszából dió nagyságú golyókat, vagy rudakat formázzunk, és hempergessük meg a zsemlemorzsában.
    8. Csipet zsemlemorzsával próbáljuk ki, hogy megfelelő meleg-e az olaj (ha a morzsa rögtön el kezd sercegve sülni, akkor megfelelő).
    9. Közepes lángon süssük aranybarnára a pogácsákat (figyelve arra, hogy az olajban sercegve süljön, vagyis ne hűljön ki az olaj). Ha kissé lehűlt, várjunk egy kicsit, amíg a következő adagot sütjük.

    -------------------------


      Pontos idő: Csüt. Május 16 2024, 22:54