JOLCSI OLDALA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
JOLCSI OLDALA

Minden, ami érdekel


*** 2024 évi USA/MIAMI Nagydíj *** 05-03-án 16:30 Első Szabadedzés *** 22:30 Sprint időmérő *** 05-04.-én 18:00 Sprint futam *** 22:00 Időmérő *** 05-05.-én 22:00 FUTAM ***

    Fasírt recept

    Admin
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 27
    Points : 88
    Reputation : 0
    Join date : 2011. Feb. 23.
    Tartózkodási hely : Hungary

    Fasírt recept Empty Fasírt recept

    Témanyitás  Admin Csüt. Május 03 2012, 07:14



    Fasírt recept


    Fasírt recept Fasirt



    Hozzávalók:

    50 dkg darált s.comb (vagy lapocka),
    2 zsemle (vagy 2 szelet kenyér),
    2 tojás,
    só,
    bors,
    p.paprika,
    fokhagyma,
    zs.morzsa és
    sütéshez olaj.

    Elkészítés:

    A darált húshoz hozzáadjuk a tojásokat,és a vízbe áztatott, majd kinyomkodott zsemléket (vagy kenyeret).
    Ízlés szerint fűszerezzük sóval, borssal, zúzott fokhagymával, p.paprikával, majd jól összedolgozzuk a masszát.
    Vizes kézzel gombócokat formázunk belőle, majd enyhén meghempergetjük zs.morzsában.
    Ezután olajban pirosra sütjük, majd papírtörlőre téve lecsepegtetjük a felesleges zsiradékot.
    (Nem kell túl nagy lángon sütni, mert akkor a külseje megég,a közepe pedig nyers marad.
    Akkor jó,ha kettétörve a közepe nem rózsaszínű.)

    Lehet készíteni töltött fasírtot is, a fenti masszából a következőképpen:
    kizsírozunk,vagy olajjal kikenünk egy sütőlemezt vagy tepsit és a masszát rátéve megformázzuk.
    (Olyasmi formájúra mint az őzgerinc sütőforma.)
    Néhány tojást keményre főzünk és belenyomkodjuk a masszába egymás után, amilyen hosszú a fasírozott,
    majd ismét megformázzuk a masszát.
    Ezután alufóliával letakarva sütjük, mikor már majdnem jó, akkor levesszük a fóliát, és a tetejét pirosra sütjük.
    Ha kihűlt, szépen szeletelhető, és a fasírozottban szépen mutat a főtt tojáskarika.
    (Lehet virslit, vagy kolbászt is belesütni a fasírtba, esetleg variálni a főtt tojással.)



    Fasírt recept Egybefas%C3%ADrt


    ----------------------------------------------



      Pontos idő: Kedd Május 07 2024, 05:42